Nad jakim morzem leży Albania? Gdzie leży Albania?

Nad jakim morzem leży Albania? Gdzie leży Albania?

Od całkiem niedawna Albania staje się nowym popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Wiele osób, które jeszcze nie były w Albanii zastanawia się nad jakim morzem leży Albania. Jakie morze jest w Albanii? Nad jakim morzem jest Durres w Albanii? Jakie są plaże w Albanii? Gdzie leży Albania? Sprawdźmy to!

 

Albania czyli Republika Albanii jest państwem leżącym na Półwyspie Bałkańskim. Albania ma oczywiście dostęp do morza, a nawet do dwóch mórz. Nad jakimi morzami leży Albania?
 
Zachodnia część Albanii ma dostęp do Morza Adriatyckiego czyli morza oddzielającego Półwysep Bałkański od Półwyspu Apenińskiego. Wśród kurortów w Albanii nad Adriatykiem wymienić można na przykład słynny kurort Durres, a także Wlora.
 
Druga część Albanii znajduje się nad Morzem Jońskim czyli akwenem będącym częścią Morza Śródziemnego między południowo-zachodnim wybrzeżem Półwyspu Bałkańskiego, a Półwyspem Apenińskim i Sycylią. W Albanii nad Morzem Jońskim znajdują się takie kurorty jak na przykład Saranda i Ksamil.
 
Podsumowanie: nad jakim morzem leży Albania? Albania ma dostęp do Morza Adriatyckiego i Morza Jońskiego. Nad obydwoma morzami znajdziemy piękne plaże w tym plaże piaszczyste.

 

Polecamy również: