Nad jakim morzem leży Albania? Gdzie leży Albania?

Od całkiem niedawna Albania staje się nowym popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Wiele osób, które jeszcze nie były w Albanii zastanawia się nad jakim morzem leży Albania. Jakie morze jest w Albanii? Nad jakim morzem jest Durres w Albanii? Jakie są plaże w Albanii? Gdzie leży Albania? Sprawdźmy to!

 

Albania czyli Republika Albanii jest państwem leżącym na Półwyspie Bałkańskim. Albania ma oczywiście dostęp do morza, a nawet do dwóch mórz. Nad jakimi morzami leży Albania?
 
Zachodnia część Albanii ma dostęp do Morza Adriatyckiego czyli morza oddzielającego Półwysep Bałkański od Półwyspu Apenińskiego. Wśród kurortów w Albanii nad Adriatykiem wymienić można na przykład słynny kurort Durres, a także Wlora.
 
Druga część Albanii znajduje się nad Morzem Jońskim czyli akwenem będącym częścią Morza Śródziemnego między południowo-zachodnim wybrzeżem Półwyspu Bałkańskiego, a Półwyspem Apenińskim i Sycylią. W Albanii nad Morzem Jońskim znajdują się takie kurorty jak na przykład Saranda i Ksamil.
 
Podsumowanie: nad jakim morzem leży Albania? Albania ma dostęp do Morza Adriatyckiego i Morza Jońskiego. Nad obydwoma morzami znajdziemy piękne plaże w tym plaże piaszczyste.

 

Polecamy również: