Jaka rzeka przepływa przez Bratysławę? Rzeka w Bratysławie

Wiele z najbardziej atrakcyjnych miast świata zostało wzniesionych nad rzekami. Duża rzeka pomaga w rozwoju handlu, pomaga też w obronie grodu. Czy w Bratysławie było podobnie? Nad jaką rzeką leży Bratysława? Jaka rzeka przepływa przez Bratysławę? Dziś sprawdzimy wszystko o rzece płynącej przez słowacką stolicę. Jaka jest najdłuższa rzeka na Słowacji?

 
Najważniejsze miasto Słowacji jest jednym z ciekawiej położonych miast Europy powiem sąsiaduje z dwoma państwami jednocześnie. Tu przeczytacie więcej ciekawostek o Bratysławie. Przez Bratysławę przepływa też całkiem duża rzeka. Miasto położone jest na dwóch brzegach Dunaju u ujścia rzeki Morawy do Dunaju.
 
Dunaj to rzeka przepływająca przez kilka ważnych stolic Europejskich. Obok Bratysławy są to oczywiście znacznie piękniejsze miasta takie jak Wiedeń i Budapeszt oraz dodatkowo serbska stolica czyli Belgrad. Dunaj jest jedną z największych rzek w Europie, a właściwie drugą co do długości rzeką na naszym kontynencie. Długość Dunaju to 2850 kilometrów.
 
Słowacja może pochwalić się posiadaniem jedynie 172,06 km długości Dunaju. Największa część Dunaju płynie przez Rumunię.

 
Polecamy również: