Czy w Wigilie stacje benzynowe są otwarte? Czy czynne 24 grudnia

24 grudnia czyli Wigilia to ważny dzień dla wielu Polaków niezależnie od tego czy żyją zgodnie z zasadami wiary rzymskokatolickiej czy są ateistami. Wyjątkowy dzień poprzedzający święta Bożego Narodzenia nie jest zwykłym dniem w roku i dlatego wiele osób zastanawia się czy w Wigilie stacje benzynowe są czynne. Czy stacje benzynowe są otwarte w Wigilie? Czy da się tankować? Do której są czynne? Sprawdźmy to!

 

Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy ale w Wigilie obowiązują pewne ograniczenia w handlu. Większość sklepów zamyka się we wczesnych godzinach popołudniowych, a jak jest ze stacjami benzynowymi?
 
Stacje benzynowe należą do miejsc, które czynne są zwykle przez cały czas. Nie inaczej jest w Wigilie. W Wigilie większość stacji benzynowych jest otwarta przez całą dobę, tak samo jak każdego innego dnia. Oczywiście niewielkie lokalne prywatne stacje benzynowe mogą być zamknięte, podobnie jak niewielkie punkty będące stacjami z samym gazem LPG.
 
Duże stacje koncernowe są jednak czynne i jeśli potrzebujemy zatankować w trasie jadąc do rodziny to raczej nie ma obaw – zatankować w Wigilię powinno się udać bez przeszkód.

 
Polecamy również: