Albania pogoda w listopadzie. Czy warto jechać? Temperatury

Od pewnego czasu Albania staje się prawdziwym turystycznym hitem. Albania kojarzy się z wyjazdem na wakacje w lecie ale czy jesienią warto jechać do Albanii? Jaka jest pogoda w Albanii jesienią w listopadzie? Czy listopad to dobry miesiąc na wyjazd do Albanii i czy jest tam ciepło i cieplej niż w Polsce? Sprawdźmy to!

 
Wśród albańskich miejscowości turystycznych jednym z bardziej popularnych miejsc jest Durres. Jaka jest pogoda w albańskim kurorcie w listopadzie? Listopad nie jest najlepszym miesiącem na wyjazd do Albanii, zwłaszcza jeśli szukacie miejsca w którym jest bardzo ciepło.
 
Średnia temperatura w Albanii w listopadzie waha się od około 20 stopni z początkiem listopada do około 15-16 stopni pod koniec miesiąca. W Albanii w listopadzie jest więc cieplej niż w Polsce, ale nie jest tu aż tak ciepło jak chociażby w Tunezji czy Egipcie.
 
Wadą wyjazdu do Albanii w listopadzie na jesień jest również to, że mimo nawet ciepłych temperatur w ciągu dnia wieczory są już bardzo chłodne. Wieczorem i nocą temperatura w Albanii może spadać do zaledwie kilku stopni, zdecydowanie poniżej 10 stopni Celsjusza.
 
W 2020 roku w listopadzie w Durres w najcieplejszym dniu były zaledwie 22 stopnie, a w czasie najchłodniejszej nocy temperatura spadła do 7 stopni Celsjusza. Warto pamiętać również, że Albania w listopadzie nie jest zbyt słonecznym miejscem. Dni z opadami pojawiają się dość często.
 
Podsumowanie: czy warto jechać do Albanii w listopadzie? Jeśli chcecie pojechać do Albanii by po prostu zwiedzać kraj i nie zależy Wam na ciepłych dniach pełnych słońca to Albanię można odwiedzić późną jesienią ale jeśli szukacie gwarancji dobrej pogody i kąpieli w ciepłym morzu to Albania w listopadzie raczej nie jest dobrym pomysłem.

 
Polecamy również: