Zamek Trosky w Czechach – zwiedzanie, cennik, parking

Zamek Trosky w Czechach – zwiedzanie, cennik, parking

Zamek Trosky w Czechach jest jednym z ciekawszych obiektów turystycznych. Malowniczo położone ruiny ściągają turystów z całej Europy w tym i z Polski. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie Zamku Troskiego. Jaki jest cennik biletów zamku w Czeskim Raju? Ile trzeba zapłacić? Sprawdźmy to!

 
Ile kosztuje zwiedzanie ruin? Zamek Trosky nie należy do najdroższych. Bilet normalny w cenniku to koszt 140 CZK, za bilet ulgowy lub dla seniorów trzeba zapłacić 110 CZK, a bilet dziecięcy (od 6. do 17. roku życia) kosztuje 60 CZK.
 
Zwiedzanie ruin zamku Trosky w Czechach trwa około 40 minut.
 
Jak wygląda sytuacja z parkingiem? Najbliżej położony parking jest płatny i kosztuje 70 CZK za dzień czyli około 14 złotych. Jeśli jednak postaramy się to w okolicy uda się znaleźć darmowe parkingi.
 
Podsumowanie: bilet normalny na zwiedzanie ruin kosztuje 140 CZK czyli około 27-28 złotych. Ceny z cennika zamku pochodzą z połowy 2022 roku więc jeśli wybieracie się na zwiedzanie zamku do Czech dużo później to warto zweryfikować na oficjalnej stronie czy ceny biletów wciąż są aktualne.

 
Polecamy również: