Czy w Albanii trzeba nosić maseczki? Gdzie obowiązują 2021

Albania nie należy do najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Są jednak osoby, które planują ucieczkę od tłumnej Chorwacji czy Bułgarii właśnie do Albani. O Albanii mało napisano więc nie każdy wie czy w Albanii trzeba nosić maseczki w 2021 roku. Gdzie w Albanii obowiązują maseczki? Czy koniecznie trzeba je ze sobą zabierać na wakacje do Albanii? Sprawdźmy to!

 
Jeśli planujecie wakacje 2021 w Albanii i zastanawiacie się czy w Albanii trzeba nosić maseczki to mamy dla Was zarówno złe jak i dobre wiadomości. Zła wiadomość jest taka, że w Albanii trzeba nosić maseczki. Dobra jest taka, że nie trzeba ich nosić wszędzie.
 
Przepisy dotyczące noszenia maseczek w Albanii wyglądają podobnie do tych w Polsce. W Albanii trzeba nosić maseczki w zamkniętych przestrzeniach publicznych ale od czerwca 2021 roku nie trzeba ich nosić na otwartych przestrzeniach. Oznacza to wymóg noszenia w sklepie czy środku komunikacji publicznej ale już nie na plaży czy ulicy.
 
Maseczki wewnątrz trzeba nosić oczywiście niezależnie od szczepienia. Oczywiście w turystycznych miejscówkach, chociaż i nie tylko tam, wiele osób nie przestrzega zakazu. Zwłaszcza turystów. Niezasłanianie twarzy może narazić nas na mandat w wysokości w przeliczeniu… 100 PLN. Warto pamiętać, że przepisy zmieniają się dynamicznie i jeśli czytacie ten tekst pod koniec 2021 roku to warto zweryfikować najbardziej aktualne informacje na oficjalnych stronach albańskich władz.
 

Polecamy również: