Czy Islandia jest w Unii Europejskiej? Czy należy?

Od niedawna w niektórych kręgach modnych turystów nie wpada nie pojechać na Islandię. Islandia staje się popularną u niektórych grup turystów, ale nie u wszystkich. Niektórzy zastanawiają się czy Islandia jest w Unii Europejskiej. Sprawdźmy czy Islandia należy do Unii Europejskiej.
 
Jeśli planujecie wyjazd na Islandię i zastanawiacie się czy Islandia jest w Unii Europejskiej to mamy dla Was odpowiedź. Odpowiedź na pytanie czy Islandia jest w Unii Europejskiej jest negatywna. Niewielkie wyspiarskie państewko położone ba wyspie Islandia i wyspach archipelagu Vestmannaeyjar na Atlantyku nie jest członkiem Unii Europejskiej.
 
Czy Islandia wejdzie do Unii Europejskiej? Istnieją takie plany. Islandia znajduje się w gronie państw kandydujących do członkostwa w Unii Europejskiej. Islandia złożyła wniosek o dołączenie do UE w lipcu 2009 roku. W 2010 roku rozpoczęto negocjacje akcesyjne. Kiedy Islandia wejdzie do UE? Tego nie wiadomo.
 
Podsumowanie: Czy Islandia jest w Unii Europejskiej? Nie. Islandia nie jest krajem Unii Europejskiej ale stara się o członkostwo w UE.

 
Polecamy również: