Ile kosztuje piwo w Czechach? Ceny piwa w Czechach

Czechy nieodłącznie kojarzą się z piwem. Wielu turystów planujących wyjazd do Czech zastanawia się ile kosztuje piwo w Czechach. Ile trzeba zapłacić za piwo w Czechach? Jaka jest cena piwa? Sprawdźmy ceny w sklepach.

 
Najtańsze piwa butelkowane takie jak chociażby Rastinger, Primus czy Radegast to koszt w granicach 10 CZK za butelkę.
 
Nieco droższe są piwa takie jak Staroparmen, Krusovice czy Velkopopovicky Kozel, które kosztują w granicach 12 do 14 CZK za butelkę o pojemności 0,5 litra.
 
Półkę wyżej stoją piwa takie jak Zatec Export, Starobrno Bitr, Bernard czy Ostravar za które trzeba zapłacić w okolicach 15-16 CZK za butelkę.
 
Za bardziej popularne piwa takie jak na przykład Heineken, Desperados czy Budwweiser zapłacimy od około 22 do 27 CZK za butelkę lub puszkę.
 
Kraftowe piwo w Czechach kosztować będzie nieco więcej. Można spodziewać się cen na poziomie powyżej 30 CZK za puszkę. Ceny o których piszemy to ceny obowiązujące w supermarketach popularnych sieci handlowych. W centrach turystycznych miejscowości w sklepach przygotowanych pod obsługę ruchu turystycznego może być nieco drożej.
 
Podsumowując: ile kosztuje piwo w Czechach? Za butelkę lub puszkę najtańszego piwa trzeba w Czechach zapłacić od około 2,20 do 3 złotych. Produkty bardziej uznanych browarów kosztują około 3,60-4 zł za butelkę.

 
Polecamy również: