Czy w Hiszpanii są rekiny? Czy atakują rekiny w Hiszpanii?

Hiszpania kojarzy się z dobrą pogodą, wylegiwaniem się na plaży i kąpielami w ciepłym morzu. Wiele osób planujących wyjazd do Hiszpanii zastanawia się czy w Hiszpanii są rekiny. Czy pływając w morzu u hiszpańskich brzegów należy obawiać się ataków rekinów?

 

Kurorty w Europie nie kojarzą się zbytnio z atakami rekinów ale jeśli zastanawiacie się nad wyjazdem do Hiszpanii i rozmyślacie na temat rekinów w Hiszpanii to warto wiedzieć, że przy wodach kraju rekiny są spotykane.
 
Rekiny przy wybrzeżach Hiszpanii nie są zbyt niebezpieczne. W 2020 roku doszło do kilku ataków na kąpiące się osoby ale ataki rekinów nie były śmiertelne. Wcześniej do podobnych sytuacji dochodziło w Hiszpanii 20 lat wcześniej czyli w 2000 roku.
 
Historia ataków rekinów u wybrzeży Hiszpanii rejestrowana jest od dawna i w całej historii ataków w Hiszpanii tylko 8 z nich okazało się atakami śmiertelnymi. Do ostatniego śmiertelnego ataku rekina w Hiszpanii doszło w 1912 roku a hiszpańskiej wyspie Cabrera na Balearach.
 
Podsumowując: wokół Hiszpanii rekiny ale rzadko dochodzi do niesprowokowanych i śmiertelnych ataków na ludzi. Kąpiąc się w morzu należy stosować się do poleceń służb, które mogą informować o tym, że w pobliżu kręcą się rekiny.

 
Polecamy również: