Darmowy program do ożywiania zdjęć! Tak działa ożywianie starych zdjęć

Od kilku dni w internecie popularne jest ciekawe narzędzie za pomocą którego możemy ożywić swoje stare zdjęcia, poprawić jakość starych zdjęć, a nawet kolorować stare zdjęcia. Postanowiliśmy sprawdzić jak działa webowa aplikacja MyHerritrage i jak sprawić, by osoby ze starych zdjęć zaczęły się ruszać. Sprawdzamy też jakie możliwości ma aplikacja na smartfony. Jak działa ożywianie zdjęć?

 

Od pewnego już czasu w internecie można odnajdywać najróżniejsze serwisy pozwalające na obrabianie fotografii czy obrazów za pomocą sztucznej inteligencji. Deepfake wykorzystywano już do synchronizacji ruchu ust z całkiem nową ścieżką dźwiękową lub podkładem muzycznym. Teraz hitem stało się nowe wykorzystanie znanych już metod.
 
Właściciele platformy MyHeritage pozwalającej na odtwarzanie rodzinnych drzew genealogicznych udostępnili nową opcję zwaną Deep Nostalgia™ pozwalającą na animację zdjęć twarzy.

 


Ożywianie zdjęć twarzy

Za pomocą Deep Nostalgia możemy ożywić stare zdjęcia z rodzinnych albumów czy bibliotek cyfrowych, a nawet rysunki i obrazy czy fotografie rzeźb. Do ożywienia fotografii wystarczy tylko wrzucić ją na specjalnie przygotowaną stronę internetową. W internecie można znaleźć już najróżniejsze przykłady wykorzystania narzędzia.
 

 
Dzięki MyHeritage ożywić można nieżyjącą babcię, dziadka lub pradziadków, wybitnego generała Tadeusza Rozwadowskiego, słynnego Obrońcę Lwowa Jurka Bitschana, Fryderyka Chopina czy Adama Mickiewicza.
 

 
Są w internecie oczywiście również zdjęcia, których animacje mogą wywoływać zdecydowane kontrowersje. Dzięki aplikacji zobaczymy jak ruszał się wybitny kompozytor z Żelazowej Woli ale możemy też stanąć oko w oko na przykład z przywódcą OUN Stefanem Banderą. To jeszcze nie wszystko. Użytkownicy smartfonów z systemami iOS i Android mogą pobrać na swoje komórki również specjalnie przygotowaną aplikację.
 

 

Powyżej ożywiony Obrońca Lwowa – Jurek Bitschan syn założycielki Ochotniczej Legii Kobiet Aleksandry Zagórskiej. Poniżej przykład ożywionego Fryderyka Chopina.
 

 
W przypadku wgrania zdjęcia przedstawiającą całą sylwetkę postaci, którą chcemy “ożywić” aplikacja wykryje twarz i przytnie rozmiar finalnego wideo do odpowiedniego rozmiaru tak jak to widać na przykładzie zarówno Chopina jak i Adama Mickiewicza poniżej.
 

 


Pozostałe możliwości aplikacji


 
AI pozwala zobaczyć jak wybrane przez nas postaci mrugają oczyma, poruszają się czy nawet uśmiechają. Darmowa wersja aplikacji z darmowym kontem pozwala na przygotowanie kilku ożywionych fotografii, dostęp do większej ilości możliwości wymaga posiadania płatnego konta. Zdjęcia które uda nam się przywrócić do życia za pomocą aplikacji można pobrać na telefon komórkowy lub dysk komputera, a także wrzucić na Facebooka czy konto na Twitterze.

 
W aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym można spróbować poprawić jakość przesłanego zdjęcia albo użyć AI do pokolorowania fotografii. Tu serwis raz może zaskoczyć nas bardzo dobrym efektem, a innym razem przedstawić koloryzowane zdjęcia nieco gorsze niż inne tego typu narzędzia. Zaletą jest jednak to, że samo kolorowanie czy ożywianie fotek jest bardzo proste.

 
Powyżej widoczne jest koloryzowane zdjęcie generała Tadeusza Rozwadowskiego oraz możliwości inteligentnego polepszania zdjęcia zaprezentowane na przykładzie fotografii Meriana C. Coopera, twórcy Eskadry Kościuszkowskiej we Lwowie, Obrońcy Lwowa nagrodzonego Oscarem.

 
Polecamy również: