Czy w Turcji pada śnieg? Czy jest zima? Kiedy są opady?

Czy w Turcji pada śnieg? Czy jest zima? Kiedy są opady?

Turcja każdego roku wybierana jest przez dziesiątki turystów wybierających się na wakacje o różnych porach roku. Wiele osób planujących wyjazd do Turcji w okresie zimowym zastanawia się czy w Turcji pada śnieg. Czy w Turcji jest zima? Jak wygląda zima w Turcji? Czy można spodziewać się opadów śniegu w grudni, styczniu lub lutym w Turcji? Sprawdźmy to!

 
Wyjazd do Turcji to właściwie w każdym miesiącu pogoda lepsza niż w tym samym czasie pogoda w Polsce. Czy w Turcji jest zima? W okresie zimowym w Turcji słupek rtęci pokazuje wartości zdecydowanie wyższe niż w Polsce.
 
Czy w Turcji pada śnieg w zimie? W niektórych obszarach kraju takich jak okolice Morza Marmara czy Morza Czarnego można spodziewać się opadów śniegu i nie są one niczym niezwykłym ale śnieg ne utrzymuje się zbyt długo.
 
W pozostałych częściach kraju ataki zimy i opadów śniegu są niezwykle rzadkie. Jeśli do nich dochodzi tak jak chociażby z początkiem 2022 roku powodują totalny paraliż, a nawet katastrofy budowlane związane ze śniegiem zalegającym na dachach.
 
Generalnie jednak jadąc do Turcji w zimie opadów śniegu raczej nie ma co się spodziewać. Jeśli występują to są niezwykle rzadkie, a śnieg nie utrzymuje się zbyt długo. Pogoda zimą w Turcji jest zdecydowanie lepsza niż pogoda w Polsce.

 
Warto przeczytać również: