Kiedy zaczyna się wieczór? Kiedy jest wieczór?

Trwający 24 godziny dzień dzieli się na różne pory dnia. Jedną z nich jest wieczór. Kiedy zaczyna się wieczór? Kiedy tak naprawdę trwa wieczór? O której się zaczyna i o której kończy się wieczór? Sprawdźmy to.
 

Wieczór to dla większości z nas zwyczajowo po prostu okres przed pójściem spać gdy na dworze (lub polu dla mieszkających w Krakowie) zaczyna robić się ciemno. Czy tak faktycznie jest? Wieczór to okres od popołudnia do nocy. Czy jest konkretna godzina o której rozpoczyna się wieczór?
 
Tak samo jak ciężko odpowiedzieć na pytanie o której wschód słońca tak samo ciężko zdefiniować kiedy zaczyna się wieczór. Wieczór zaczyna się i kończy o różnych porach. Wszystko zależy od lokalizacji w której się znajdujemy i pory roku. Zwykle wieczór definiuje się od momentu gdy słońce zachodzi za horyzontem, a wieczór kończy się wraz z nadejściem nocy.
 
Kiedy jest wieczór? Wieczór zwyczajowo określa się jako okres od zachodu słońca do nadejścia nocy ale nie ma on jednej stale ustalonej daty rozpoczęcia i zakończenia. W Polsce zwyczajowo wieczorem zmienia się powitanie i Polacy mówią “dobry wieczór”.
 
Generalnie można przyjąć, że w większości miejsc na świecie wieczór trwa od około godziny 17:00 do około godziny 22:00 ale oczywiście data ta różni się w zależności od wspomnianych wyżej czynników.

 
Polecamy również: