O której godzinie zmarł Jan Paweł II? Godzina śmierci papieża 21:37 o co chodzi

O której godzinie zmarł Jan Paweł II? Godzina śmierci papieża 21:37 o co chodzi

Jan Paweł II niezależnie czy się to komuś podoba czy nie przeszedł do historii jako jeden z największych Polaków w historii. Karol Wojtyła, urodzony w Wadowicach, stanął na czele Kościoła Katolickiego jako papież Jan Paweł II. Wiele osób nie pamięta pontyfikatu Jana Pawła II i jego śmierci. O której zmarł Jan Paweł II? Gdzie i kiedy zmarł Papież? Kiedy się urodził? Sprawdźmy to.

 
Karol Wojtyła, czyli późniejszy papież Jan Paweł II, przyszedł na świat w niewielkiej podkrakowskiej miejscowości Wadowice w kamienicy przy wadowickim rynku w dniu 18 maja 1920 roku. Został wybrany na papieża 16 października 1978 roku i przybrał imię Jan Paweł II.
 
Kiedy zmarł Jan Paweł II? Papież Jan Paweł II zmarł po ciężkiej chorobie 2 kwietnia 2005 roku. Stan zdrowia papieża dramatycznie pogorszył się już w lutym 2005 roku. Dzień śmierci papieża Polaka był dla wielu rodaków traumatycznym przeżyciem.
 
Wiele osób zastanawia się kiedy dokładnie zmarł Jan Paweł II. O której godzinie zmarł Jan Paweł II? Jan Paweł II zmarł o 21:37. Data śmierci Jana Pawła II stała się obiektem internetowych drwin i tak zwanych heheszków. Jeśli więc zastanawiacie się skąd memy z 21:37 i o co chodzi z 21:37 to chodzi właśnie o godzinę śmierci papieża. Żart związany z godziną śmierci Jana Paweł II nie jest nowym wymysłem z czasów twittera. Powstał już wiele, wiele lat temu.

 
Polecamy również: