Czy Ukraina ma dostęp do morza? Morze na Ukrainie

Czy Ukraina ma dostęp do morza? Morze na Ukrainie

Większość Polaków kojarzy wyjazd na Ukrainę z wyjazdem do Lwowa, twierdzy w Chocimiu broniącej Polski przed Turkami czy też z wyjazdami do Kijowa. Ukraina nie kojarzy się z wyjazdami nad morze dlatego też wiele osób zastanawia się czy Ukraina ma dostęp do morza. Nad jakim morzem leży Ukraina? Czy Ukraina leży na jakimkolwiek morzem? Gdzie jechać nad morze na Ukrainę? Sprawdźmy to!
 
Jeśli zastanawiacie się czy Ukraina leży nad morzem to mamy dla Was szybką odpowiedź: tak, Ukraina leży nad morzem. Nad jakim morzem leży Ukraina? Ukraina położona jest nad dwoma morzami. Pierwsze to Morze Azowskie nad którym znajduje się m.in. miasto Mariupol w obwodzie donieckim. Drugim z mórz do których ma dostęp Ukraina jest Morze Czarne. Czy warto jechać nad morze na Ukrainę? Gdzie nad morze na Ukrainie?
 
Jeśli mamy być szczerzy to wyjazd na Ukrainę nad morze sensu nie ma. Zdecydowanie łatwiej dostać się nad Morze Śródziemne, pojechać do państw takich jak Włochy czy Chorwacja. Odessa nie jest miejscem na tyle ciekawym by normalny turysta poszukujący plaż, dobrego jedzenia i wysokiej klasy zabytków marnował na nią swój czas. Jedynym argumentem może być cena ale i tak nie jest aż tak niska, by zaprzątać sobie głowę organizowaniem takiego wyjazdu.

 
Polecamy również: