Czy Słowacja jest w Unii Europejskiej? Sprawdzamy!

Słowacja jest jednym z południowych sąsiadów Polski. Kraj powstały po rozpadzie Czechosłowacji w dniu 1 stycznia 1993 roku jest jednym z młodszych krajów w Europie. Czy Słowacja jest w Unii Europejskiej? Sprawdźmy czy Słowacja jest w UE, a jeśli jest to od kiedy Słowacja jest w Unii Europejskiej.

 
Słowacja powstała 1 stycznia 1993 roku. Wcześniej terytoria obecnej Słowacji znajdowały się w Czechosłowacji, a jeszcze wcześniej były terytoriami Węgierskimi. Czy niedawno powstały kraj jest w Unii Europejskiej?
 
Jeśli zastanawiacie się czy Słowacja jest w Unii Europejskiej to mamy dla Was krótką odpowiedź – tak! Słowacja jest w Unii Europejskiej. Co więcej – waluta Słowacji to euro!
 
Kiedy Słowacja wstąpiła do UE? Słowacja wstąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku wraz ze Polską, a także Czechami, Cyprem, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowenią i Węgrami. Członkostwo Słowacji w Unii Europejskiej oznacza, że do wyjazdu na Słowację wystarczy Polakom dowód osobisty i nie potrzeba paszportu.
 
Nie oznacza to z automatu, że nie ma kontroli granicznych, ale kontroli nie ma. Słowacja jest bowiem w Strefie Schengen, a na wewnętrznych granicach strefy kontroli granicznych nie ma.

 
Polecamy również: