Czy Litwa jest w UE? Czy Litwa jest w Unii?

Przed wyjazdem na Litwie wiele osób zastanawia się czy Litwa znajduje się w gronie państw należących do Unii Europejskiej. Czy Litwa jest w Unii? Kiedy i czy Litwa wstąpiła do grona krajów znajdujących się w Unii Europejskiej? Sprawdźmy to!
 

Jeśli nie byliście pewni czy Litwa znajduje się w Unii Europejskiej to mamy dla Was wiadomość, która raz na zawsze rozwieje wszelkie Wasze wątpliwości. Litwa, podobnie jak Polska, jest członkiem Unii Europejskiej. Kiedy Litwa wstąpiła do Unii Europejskiej?
 
Litwa wstąpiła do Unii Europejskiej razem z Polską. Jeśli nie pamiętacie dokładnej daty to spokojnie – już ją przypominamy. Litwa weszła do Unii Europejskiej razem z Polską, Cyprem, Czechami, Estonią, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i Węgrami w dniu 1 maja 2004 roku.
 
Od wejścia Litwy do Unii Europejskiej nie minęło wiele czasu by Litwa zdecydowała się na rezygnację z krajowej waluty i zastąpienie ją banknotami euro. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat waluty na Litwie to polecamy jeden z poprzednich artykułów.
 
Przy okazji omawiania litewskiego członkostwa w UE warto podkreślić też, że na Litwę nie potrzebny jest paszport, a kraj jest w NATO. Wybierającym się na wakacyjny wyjazd na Litwę polecamy również przeczytanie poradnika zakupowego: co warto kupić na Litwie.

 
Polecamy również: