Od ilu lat można kupić i pić alkohol w Czarnogórze?

Czarnogóra to niewielkie państewko nad Adriatykiem ze stolicą w Podgoricy. Wiele osób nie wie nawet gdzie leży Czarnogóra dlatego też warto sprawdzić od ilu lat można kupić alkohol w Czarnogórze. Ile trzeba mieć lat by kupić go w sklepie, a ile konieczne jest do legalnego spożywania alkoholu w Czarnogórze? Sprawdźmy to.

Czarnogóra od kilku już lat sukcesywnie staje się popularną destynacją turystyczną. Wielu Polaków wakacje w Czarnogórze kuszą pięknymi krajobrazami oraz niskimi cenami. Wśród osób planujących wyjazd do Czarnogóry często pojawia się pytanie o to od jakiego wieku sprzedają alkohol w Czarnogórze.

Jeśli nie wiecie ile trzeba mieć lat by kupić alkohol w Czarnogórze to przychodzimy z pomocą. Jak łatwo zgadnąć większość krajów w Europie ma dość podobne przepisy alkoholowe dotyczące wieku w którym można kupić legalnie alkohol. Przepisy w całej Europie przypominają zwykle prawo stosowane w Polsce. W Czarnogórze sytuacja nie wygląda inaczej.

Podobnie jak i w Polsce by legalnie kupić alkohol w Czarnogórze trzeba mieć 18 lat. Dotyczy to każdego rodzaju alkoholu i zakupu zarówno w sklepie jak i w barze czy restauracji. Co z wiekiem od którego można spożywać alkohol?

Przepisy w Czarnogórze nie mają określonego minimalnego wieku w którym można spożywać alkohol więc jeśli młodsi czytelnicy dostaną lampkę wina od rodziców na wakacjach w Czarnogórze to nie stanie się nic wielkiego.

Warto jednak pamiętać, że mimo ustalonego wieku legalnego, spożywanie alkoholu z umiarem jest zawsze zalecane, aby uniknąć potencjalnych szkód zdrowotnych i społecznych związanych z nadmiernym piciem alkoholu.

Odpowiedzialne korzystanie z alkoholu to kluczowy element dbania o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno jednostki, jak i społeczności jako całości. Dlatego też ważne jest, aby każdy, kto sięga po alkohol, robił to świadomie i z umiarem.

Podsumowanie: od ilu lat można kupić alkohol w Czarnogórze? Alkohol w Czarnogórze sprzedawany jest od 18. roku życia. Lokalne przepisy nie wyrażają jasno od jakiego wieku wolno alkohol spożywać.

 

Polecamy również: