Czy w Czechach są Tatry? Najwyższy szczyt Czech

Wielu turystów wyjeżdżających w góry za cel swojej wycieczki obiera Tatry oraz Czechy. Czy to to samo? Jeśli jedziecie do Czech i chcecie pospacerować po Tatrach albo jedziecie w Tatry i chcecie zejść na terytorium Czech to mamy dziś dla was pełen pakiet informacji. Czy Tatry są w Czechach? Jaki jest najwyższy szczyt w Czechach?

 

Tatry to najwyższe pasmo górskie w łańcuchu Karpat. To wyjątkowy obszar z najwyższym szczytem wznoszącym się się aż na wysokość 2655 m n.p.m. Jeśli zastanawiacie się czy Tatry są w Czechach to mamy dziś dla Was odpowiedź.
 
Tatry znajdują się w Polsce oraz na Słowacji. Słowacja i Czechy przez długi czas tworzyły jedno państwo znane jako Czechosłowacja ale obydwa kraje oddzieliły się od siebie i dziś stanowią dwa odrębne byty. Nie można więc powiedzieć, że Tatry są w Czechach bo… nie są! W Czechach nie ma Tatr. Jedynymi Tatrami jakie są w Czechach są ciężarówki tej marki, ale nie znaczy to, że nie ma też gór w Czechach, bo góry są.
 
Najwyższy szczyt w Czechach to Snezka czyli Śnieżka. Skąd te dwie nazwy? Gra wznosząca się na wysokość 1603,3 metra nad poziom morza znajduje się na polsko-czeskiej granicy i Czesi uznają ją za swój najwyższy szczyt. Jeśli jedziecie do Czech to sprawdźcie co warto kupić w Czechach.

 

Polecamy również: