Jaka waluta na Wyspach Kanaryjskich? Jakie pieniądze wziąć?

Jeśli jedziecie na Gran Canarię, Teneryfę, Fuerteventure albo Lanzarote sprawdźcie jaka waluta obowiązuje na Wyspach Kanaryjskich. Jakie pieniądze są na Wyspach Kanaryjskich? Jakie pieniądze zabrać? Czy można płacić w euro? Czy na Wyspy Kanaryjskie warto brać złotówki? Wszystko o walucie Wysp Kanaryjskich.

  • Jakie pieniądze są na Wyspach Kanaryjskich?
  • Czy na Wyspach Kanaryjskich jest euro?
  • Jaką walutę zabrać na Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie geograficznie nie leżą w Europie. Z wysp najbliżej jest do Afryki ale politycznie to wciąż Europa. Wszystkie Wyspy Kanaryjskie położone na Oceanie Atlantyckim należą do Hiszpanii więc w miastach takich jak Santa Cruz de Tenerife czy Las Palmas obowiązuje ta sama waluta co w Hiszpanii.


Jaka jest waluta na Wyspach Kanaryjskich i jakie pieniądze wziąć?

Tu chyba nie ma zaskoczenia. Na Wyspach Kanaryjskich obowiązuje waluta euro, które w 2002 roku zastąpiło narodową walutę Hiszpanii czyli pesetę hiszpańską. Peseta hiszpańska dzieliła się na 100 centimos.

Jeśli wybieracie się na wakacje na Wyspach Kanaryjskich to warto polecieć tam z banknotami euro w kieszeni. Oczywiście możliwe jest zabranie innej twardej waluty – dolarów, a zwłaszcza funtów brytyjskich ale złotówkami nie da się płacić.

Zamiana złotek na euro na Wyspach Kanaryjskich jest praktycznie niemożliwa więc lepiej mieć zapas euro, niż później prosić spotkanych Polaków o wymianę waluty.

Przed wyjazdem warto sprawdzić co kupić na Wyspach Kanaryjskich i dowiedzieć się czy na Wyspy Kanaryjskie potrzeba paszportu czy wystarczy dowód osobisty.

Ważne informacje:

  • Waluta na Wyspach Kanaryjskich to euro
  • Na Wyspach Kanaryjskich można płacić kartą

Polecamy również: