Czy na Wyspy Kanaryjskie trzeba paszport? Teneryfa, Fuerteventura dokumenty

Czy na Wyspy Kanaryjskie trzeba paszport? Teneryfa, Fuerteventura dokumenty

Wyspy Kanaryjskie przez lata nieosiągalne dla zwykłego rodaka stały się ostatnio popularną destynacją turystyczną. Przed wyjazdem na Gran Canarię, Teneryfę i Fuerteventurę wiele osób zastanawia się nad wymaganymi dokumentami do wyjazdu. Czy na Wyspy Kanaryjskie potrzeba paszportu czy wystarczy dowód osobisty? Czy na dowód pojedziemy na Teneryfę, Lanzarote czy Graciose? Sprawdzamy czy na Wyspy Kanaryjskie potrzebny jest paszport w 2020 i 2021 roku. Czy potrzebna jest wiza?

 

Jeśli znaleźliście Wyspy Kanaryjskie last minute to zapewne ucieszy Was fakt, że – jak podaje Belsole.pl – Wyspy Kanaryjskie to Hiszpania. na Oceanie Atlantyckim mimo swojego położenia geograficznego politycznie znajduje się w Hiszpanii. Dla podróżnych wybierających się na wakacje z Polski ma to same plusy.
 
Wyspy Kanaryjskie to Hiszpania więc wyjeżdżając na Kanary wymagane dokumenty są takie same jak do Hiszpanii. Kupując wycieczkę last minute na Wyspy Kanaryjskie nie musimy więc sprawdzać ważności paszportu ponieważ dzięki obecności Hiszpanii w Unii Europejskiej wystarczy nam dowód osobisty.
 


 
Jeśli planujecie wypad na Teneryfę to wystarczy mieć ze sobą ważny dowód osobisty chociaż paszport jest oczywiście akceptowalny. A jakie dokumenty dla dziecka potrzebne są na Wyspy Kanaryjskie?
 
Jeśli chcemy odpocząć od dziecka w domu i wysyłamy je na Wyspy Kanaryjskie to należy pamiętać o tym, że dziecko jadące do Hiszpanii musi mieć ważne dokumenty – własny paszport lub dowód osobisty. Jeśli jednak dziecko nie ma swojego paszportu i podróżuje z dowodem potrzebna jest mu zgoda rodziców na wyjazd. Wzór formularzu do podpisania przez rodziców można znaleźć na stronie hiszpańskiej policji i gwardii.

 


 
Polecamy również: