Ile kosztuje metro w Wiedniu. Cennik w 2024 roku

Wiedeń, z racji wysokich opłat za parkowanie w Wiedniu, skłania wielu do korzystania z komunikacji publicznej. Wiele osób jadących do Wiednia zastanawia się ile kosztuje metro w Wiedniu. Po ile są bilety metra w Wiedniu? Jaki jest cennik metra w Wiedniu w 2024 roku? Podpowiadamy.


Cennik metra w Wiedniu

W porównaniu do średnich zarobków w Austrii, ceny biletów na metro w Wiedniu są stosunkowo niskie. Za jednoprzejazdowy bilet płaci się 2,40 EUR, a 24-godzinny bilet sieciowy kosztuje 8 EUR.

Osoby planujące dłuższy pobyt w Wiedniu powinny zainteresować się biletami ważnymi nieco dłużej. Bilet na 48 godzin na metro w Wiedniu to koszt 14,10 EUR, bilet na 72 godziny kosztuje 17.10 EUR, a bilet na tydzień (od poniedziałku do poniedziałku do 9:00) to koszt 17.10 EUR. Tyle samo kosztuje elastyczny bilet tygodniowy który można kupić w sklepie online lub w aplikacji. Cennik w przejrzystej formie możecie zobaczyć poniżej w tabeli.

Bilet Cena
Bilet jednoprzejazdowy 2,40 EUR
Bilet 24 godzinny 8 EUR
Bilet 48 godzinny 14,10 EUR
Bilet 72 godzinny 17,10 EUR
Bilet tygodniowy 17,10 EUR
Bilet tygodniowy elastyczny 17,10 EUR

Turyści wybierający się do Wiednia często korzystają też z turystycznej karty Vienna City Card ważnej 24, 48 lub 72 godziny. Posiadacze kart mogą korzystać z darmowych przejazdów komunikacji miejskiej czyli metrem, autobusem i tramwajem.

Warto podkreślić, że z komunikacji miejskiej w Wiedniu dzieci do 6. roku życia mogą korzystać bez opłat.


Gdzie kupić bilety na metro w Wiedniu?

Bilety jednorazowe można nabyć w tramwajach ale wiąże się to z dodatkową opłatą, a ich cena wynosi wówczas 2,60 EUR. Bilety te pozwalają na jednorazowy przejazd z ewentualnymi przesiadkami.

Zakup biletów jest możliwy w wielu miejscach, w tym na stacjach metra, w kioskach, a także w sklepie internetowym oraz w aplikacji WienMobil dostępnej na popularne platformy mobilne.

Ile kosztuje metro w Wiedniu – podsumowanie

Koszt biletu na metro w Wiedniu z początkiem 2024 roku nie jest przerażająco wysoki. Pojedynczy bilet jednoprzejazdowy kosztuje 2,40 EUR, a najbardziej opłaca się zakup biletów czasowych.

Ceny biletów na metro w Wiedniu są takie same jak w pozostałych środkach komunikacji publicznej ponieważ we wszystkich środkach komunikacji publicznej w stolicy Austrii obowiązują te same bilety.

Polecamy również: