Czy 11 listopada jest darmowa komunikacja?

11 listopada to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt w roku. Wiele osób tego dnia wybiera się na najróżniejsze patriotyczne imprezy organizowane w centrach wielu miast w Polsce. Wiele osób zamiast samochodu 11 listopada wybiera podróż komunikacją miejską i zastanawia się czy 11 listopada komunikacja miejska jest darmowa. Czy 11 listopada komunikacja jest za darmo w święto niepodległości?

11 listopada to jedno z najważniejszych świąt w polskim kalendarzu. Czy z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości komunikacja miejska jest za darmo?

Niestety, odpowiedź na to pytanie jest w większości przypadków negatywna. O ile 1 listopada całkiem dużo miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej to już 11 listopada robi to jeszcze mniej miast. Tylko w kilku miastach w Polsce mieszkańcy mogą liczyć na bezpłatną komunikację miejską 11 listopada. W 2021 roku darmową komunikację miejską 11 listopada wprowadził… Toruń.

Mimo że 11 listopada jest jednym z najważniejszych dni w roku to tego dnia przejazdy komunikacją miejską w większości miast w kraju są płatne.

Podsumowanie: czy 11 listopada jest darmowa komunikacja miejska? Nie, 11 listopada, poza kilkoma wyjątkami, trzeba w Polsce płacić za przejazdy komunikacją miejską tak samo jak we wszystkie inne dni.

 
Polecamy również: