Czy 24 grudnia 2023 w Wigilię parking w Kielcach jest płatny?

Wigilia jest jednym z najbardziej urokliwych dni w roku w czasie których wiele osób decyduje się na odwiedzanie bliższej lub dalszej rodziny. Wiele osób wybierających się do Kielc w Wigilię 2023 roku zastanawia się czy parkowanie w Wigilię 2023 jest płatne w Kielcach. Czy 24 grudnia 2023 obowiązuje strefa płatnego parkowania w Kielcach? Czy jest strefa w Wigilię? Sprawdźmy to!

Wigilia w 2023 roku wypada w niedzielę. Co to oznacza dla kierowców planujących wyjazd do Kielc i pozostawienie samochodu w obrębie strefy płatnego parkowania? Warto wiedzieć, że strefa płatnego parkowania w Kielcach obowiązuje w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00. W tych dniach kierowcy korzystający z miejsc parkingowych w centrum miasta w wyznaczonej strefie muszą opłacać postój poprzez parkometry lub systemy płatności mobilnej.

24 grudnia 2023 roku wypada na niedzielę. Niedziele są dniem, w którym strefa płatnego parkowania w Kielcach nie obowiązuje. Jest to zgodne z obowiązującymi przepisami, które zwalniają kierowców od płacenia za parkowanie w niedziele.

Dla mieszkańców i gości Kielc jest to dobra wiadomość. Oznacza to, że 24 grudnia 2023 roku, w Wigilię Bożego Narodzenia, parking w Kielcach jest bezpłatny. Nie trzeba martwić się o opłacanie parkometrów ani obawiać się mandatów za brak biletu parkingowego.

Podsumowanie: czy 24 grudnia 2023 roku parkowanie w Kielcach jest płatne? Nie, Wigilia 2023 roku wypada w niedzielę, a niedziele są bezpłatne. Dodatkowo nawet gdyby wypadała w inny dzień powszedni to i tak 24 grudnia jest w Kielcach dniem wyłączonym z opłat.

Warto przeczytać również: