Czy 11 listopada to święto w Niemczech? Czy wolny w Niemczech?

11 listopada to każdego roku bardzo ważne święto w Polsce. Wiele osób zastanawia się czy w innych krajach również świętują z powodu 11 listopada. Czy w Niemczech 11 listopada to również święto? Czy Niemcy świętują rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę? Czy 11 listopada jest wolne w Niemczech? Czy Dzień Świętego Marcina to wolne w Niemczech? Sprawdźmy to!

Jeśli zastanawialiście się czy w Niemczech 11 listopada to święto narodowe takie samo jak w Polsce to nie mamy dobrych wiadomości. W Polsce 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. W Niemczech również istnieje podobne święto państwowe ale obchodzone jest w innym dniu.

Niemcy nie świętują dnia odzyskania niepodległości przez Polskę dlatego też 11 listopada nie jest dniem wolnym w Niemczech. Niemcy mają swój własny Dzień Jedności Niemiec obchodzony 3 października. W Niemczech atrakcją 11 listopada jest Dzień Świętego Marcina czyli Martinstag ale jest to przede wszystkim zwyczaj skierowany ku dzieciom w wieku szkolnym i przedszkolnym.
 
Podsumowanie: czy 11 listopada jest dniem wolnym i świętem w Niemczech? Czy 11 listopada to dzień ustawowo wolny w Niemczech? Nie. 11 listopada w Polsce jest wolne ponieważ świętujemy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to święto narodowe w Polsce i nie ma swojego odpowiednika w dniu 11 listopada w Niemczech. 11 listopada nie przypada też żadne inne niemieckie święto będące dniem ustawowo wolnym od pracy.

Oczywiście gdzieś mogą mieszkać Niemcy dla których jest to ważna data i świętują ją ze swoimi polskimi przyjaciółmi, ale jeśli tak robią to robią to we własnym zakresie, a nie na skalę ogólnokrajową. 11 listopada w Niemczech obchodzony jest za to Dzień Świętego Marcina ale nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

 
Polecamy również: