Rijeka pogoda styczeń. Jaka temperatura? Czy warto?

Styczniowa pogoda w Rijece, położonej w północnej części Chorwacji, może być zróżnicowana i kapryśna. W tym artykule przedstawimy szczegółowe informacje na temat średnich temperatur, opadów i warunków pogodowych, które panują w tym regionie w pierwszym miesiącu roku. Jaka jest pogoda w Rijeka w styczniu? Jaka jest temperatura? Sprawdźmy to!

Czy Rijeka jest ciepłym miejscem w styczniu? Jest miejscem cieplejszym od Polski ale nie nadaje się na wakacje dla fanów ciepłych destynacji turystycznych.

Z początkiem stycznia średnia temperatura w Rijece to 8 stopni Celsjusza i na tym poziomie utrzymuje się przez cały miesiąc. Noce bywają chłodne. Średnio w nocy są tu 2 stopnie ale oczywiście może zdarzyć się, że temperatury spadną poniżej zera.

Styczeń to najchłodniejszy miesiąc w Rijece w ciągu całego roku. Przez cały miesiąc jest zimno. Pojawiają się także opady deszczu, chociaż na szczęście niezbyt intensywne. Jeśli chodzi o deszcze to średni miesięczny opad w styczniu to w granicach 60 mm.

Czy warto jechać do Rijeki w styczniu? Jeśli decydującym warunkiem o wyborze destynacji turystycznej jest dobra pogoda to Rijeka nie nadaje się na wyjazd w styczniu. W mieście w styczniu pogoda nie dopisuje i jest tu dosyć zimno.

 
Polecamy również: