Czy 2 listopada 2023 parking w Poznaniu jest płatny?

Święto Zmarłych czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to wyjątkowy dzień przypadający na 2 listopada. Tego dnia wielu Polaków wyrusza w podróż i odwiedza cmentarze w tym także te znajdujące się w Poznaniu. Wiele osób jadących 2 listopada 2023 roku do Poznania zastanawia się czy tego dnia parking w Poznaniu jest płatny. Czy 2 listopada 2023 roku parkowanie w Poznaniu jest płatne? Czy strefa płatnego parkowania obowiązuje w Zaduszki?

Wiele miast w Polsce wytyczyło strefy płatnego parkowania i Poznań nie jest tu żadnym wyjątkiem. W Poznaniu są dwie różne strefy płatnego parkowania. Wytyczono bowiem Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania oraz zwykłą Strefę Płatnego Parkowania.

Wszystkie ze stref płatnego parkowania w Poznaniu obowiązują w dni powszednie, a ta śródmiejska również w soboty. Co to oznacza dla osób, które wybierają się do Poznania 2 listopada 2023 roku?

Dzień Zaduszny znany też jako Święto Zmarłych, w przeciwieństwie do 1 listopada, nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a w 2023 roku wypada w czwartek. Jest to zwykły dzień roboczy, a w dni robocze strefa płatnego parkowania w Poznaniu obowiązuje wraz z koniecznością wnoszenia opłaty.

Podsumowanie: czy 2 listopada 2023 roku parking w Poznaniu jest płatny? Strefy płatnego parkowania w Poznaniu obowiązują w dni robocze, a Dzień Zaduszny jest dniem roboczym i bliskość wypadającego dzień wcześniej święta nie ma na to wpływu. Oczywiście mogą zdarzyć się pewne zmiany w działaniu strefy więc zawsze warto odwiedzić oficjalne strony miejskie by upewnić się kiedy obowiązuje płatny parking.

Warto przeczytać również: