Czy Islandia to Skandynawia? Czy jest krajem skandynawskim?

Islandia, kraj tajemniczych krajobrazów, wulkanów i lodowców, budzi wiele pytań związanych z jej geografią i kulturowym położeniem zwłaszcza w okresie w którym nazwa kraju pojawia się we wszystkich mediach. Wiele osób chcących dowiedzieć się więcej na temat Islandii zastanawia się czy Islandia jest krajem skandynawskim. Czy Islandia to Skandynawia? Sprawdźmy to!

Słysząc Skandynawia wiele osób kojarzy z tym pojęciem głównie Szwecję, Norwegię oraz Danię będące najpopularniejszymi i najbardziej znanymi krajami nordyckimi: Czy są jeszcze inne kraje skandynawskie lub nordyckie?

Niektórzy do krajów Skandynawii zaliczają wyłącznie Norwegię, Szwecję oraz Danię ale już do krajów nordyckich zalicza się również inne terytoria. Niektórzy wliczają je również do krajów Skandynawii.

Wśród krajów zaliczanych do krajów nordyckich znajduje się oczywiście Islandia chociaż niektórzy nie zaliczają jej do krajów Skandynawii.

Według niektórych do grona państw Skandynawii należy również zaliczać Islandię więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy Islandia to Skandynawia. Zależy ono od przyjętej definicji Skandynawii. Wśród różnych poglądów pojawia się pogląd, że Skandynawia to kraje należące do Rady Nordyckiej, a do niej należy również Islandia.

Podsumowanie: czy Islandia to Skandynawia?
W zależności od przyjętej definicji można mówić, że Islandia jest lub nie jest krajem Skandynawii. Jest za to krajem nordyckim ponad wszelką wątpliwość.

 
Polecamy również: