Czy do Turcji potrzebna jest Zielona Karta? Czy wystarczy OC?

Turcja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych wyjazdów. Większość osób jadących na wakacje do Turcji wybiera samolot jako środek transportu na miejsce dlatego też wiedza o wyjazdach samochodem do Turcji nie jest powszechna. Wiele osób szykujących się do wyjazdu do Turcji własnym autem zastanawia się czy do Turcji potrzebna jest Zielona Karta. Czy jadąc do Turcji musimy wyrobić Zieloną Kartę?

 
Turcja jest jednym z krajów Systemu Zielonej Karty, ale nie w każdym państwie systemu trzeba mieć ze sobą sam charakterystyczny dokument zwykle drukowany na zielonym papierze. Czy do Turcji jest nam potrzebny?

 
Niestety tak. Jeśli jedziemy własnym samochodem do Turcji to musimy najpierw postarać się o wyrobienie Zielonej Karty. Wyrobić Zieloną Kartę jest bardzo łatwo i najczęściej jest to dokument wystawiany przez naszego ubezpieczyciela bez dodatkowych opłat.

 
Warto jednak pamiętać, że wiele towarzystw przesyła Zieloną Kartę pocztą więc warto o jej wydanie zawnioskować odpowiednio wcześniej przed wyjazdem do Turcji.

 
Jeśli nie uda nam się zdobyć Zielonej Karty bo nie dotrze ona na czas to będziemy musieli takie ubezpieczenie wykupić osobno, a wtedy narazimy się na dodatkowy koszt wyjazdu do Turcji.

 
Podsumowanie: czy do Turcji potrzebna jest Zielona Karta? Tak.

 
Polecamy również: