Pałac Westminsterski – cennik, bilety, zwiedzanie 2024

Pałac Westminsterski to jedna z największych atrakcji w Londynie i jeden z symboli nie tylko miasta ale i całego kraju. Wielu turystów z Polski zastanawia się czy można zwiedzać Pałac Westminster. Ile kosztują bilety? Jaki jest cennik wstępu w 2023 roku? Po ile zwiedzanie? Sprawdźmy to!

 
Neogotycki pałac w stolicy Wielkiej Brytanii jest siedzibą Izby Gmin oraz Izby Lordów czyli brytyjskim odpowiednikiem parlamentu. Słynną budowlę wpisaną na listę UNESCO można zwiedzać. Ile to kosztuje?

 
Cennik wycieczek na zwiedzanie Pałacu Westminster prezentuje się w 2023 roku następująco. Wycieczka z przewodnikiem po pałacu to koszt 29 GBP dla osoby dorosłej, 24,50 GBP dla młodych dorosłych oraz 3 GBP dla dzieci.

 
Istnieje też inna wycieczka pozwalająca na zobaczenie pracy brytyjskiego parlamentu. Jest darmowa ale dostępna jest wyłącznie dla obywateli Wielkiej Brytanii.

 
Cennik biletów do Pałacu Westminsterskiego dla obywateli Wielkiej Brytanii również wygląda zupełnie inaczej niż dla turystów. Jeśli macie brytyjski paszport to Pałac Westminsterski zwiedzacie za darmo.

 
Wycieczki po Pałacu Westminsterskim można zarezerwować na oficjalnej stronie brytyjskiego parlamentu. Ceny biletów wstępu o których wspominamy powyżej aktualne są w 2023 roku więc jeśli wybieracie się na zwiedzanie pałacu i parlamentu w dużo późniejszym terminie to warto zweryfikować w internecie czy ceny wciąż są aktualne.

 
Polecamy również: