Ile można przewieźć wina z Włoch? Limity celne

Ile można przewieźć wina z Włoch? Limity celne

Włochy słyną z pizzy, dobrej kuchni, wspaniałej pogody, a także z serów i wina. Wielu podróżnych wybierających się na wakacje do Włoch zastanawia się ile wina można przywieźć z Włoch do Polski. Jakie są limity celne dotyczące przywozu wina z Włoch gdy wracamy z wakacji? Ile wina można zabrać z Włoch? Ile alkoholu? Sprawdźmy to!

 
Włochy, podobnie jak Polska, od dawna należą już do Unii Europejskiej. Co to oznacza jeśli chodzi o przywóz wina i alkoholu? Oznacza to, że limity celne nie są tak restrykcyjne jak chociażby w przypadku przywozu alkoholu i papierosów z Ukrainy ze Lwowa. Wewnątrz Unii trunków przywieźć można zdecydowanie więcej.
 
Ile wina i alkoholu można przywieźć z Włoch? Jeśli chcecie wybrać się na alkoholowe zakupy we Włoszech to do Polski przywieźć można 10 litrów wyrobów o dużej zawartości alkoholu, lub 20 litrów wzmacnianego wina. W przypadku zwykłego wina z Włoch można przywieźć go zdecydowanie więcej – normalne niewzmacniane wino to aż 90 litrów. Wina musującego z Włoch możemy przywieźć zaś 60 litrów.
 
Limit jeśli chodzi o piwo to 110 litrów, a więc całkiem dużo. Jeśli nie wykorzystaliśmy całego limitu na wino to możemy wziąć trochę piwa ponieważ limity można mieszać. Podsumowując: z Włoch można przywieźć aż 90 litrów wina. Mowa oczywiście o transporcie między krajami Unii Europejskiej, a więc na przykład do Polski. Do Szwajcarii czy na Ukrainę limit może być inny!

 
Warto przeczytać również: