Czy w Wielką Sobotę jest post od mięsa?

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt dla aktywnych członków kościoła katolickiego. Jak dokładnie wyglądają obchody? Wiele osób zastanawia się czy w Wielką Sobotę jest post i czy w Wielką Sobotę można jeść mięso.

 

Jeśli zastanawiacie się czy w Wielką Sobotę można jeść mięso to na początek trzeba zastanowić się czy jesteście aktywnymi członkami kościoła katolickiego. Osoby nie uważające się za nich nie muszą zastanawiać się nad kwestią jedzenia mięsa, albo nie.
 
Sprawa tyczy się tylko aktywnych członków chcących żyć według przykazań kościelnych. Post w Wielki Piątek jest dla większości oczywisty. Jak wygląda sprawa jedzenia mięsa w Wielką Sobotę?
 
Nie ma żadnych kościelnych zakazów i nakazów dotyczących jedzenia mięsa w Wielką Sobotę. Po święceniu pokarmów można jeść mięsa i wędliny. Oczywiście niektórzy wierni na własną rękę przedłużają sobie post z Wielkiego Piątki nawet na Wielką Sobotę.
 
Podsumowanie: jeśli chcecie jeść mięso w Wielką Sobotę to po święceniu pokarmów bez trudu można to robić i nie będzie to grzechem.

 
Polecamy również: