Jaki jest język w Tajlandii? Język urzędowy? Czy mówią po angielsku?

Tajlandia to bardzo tani i egzotyczny kraj, którego odwiedzenie jest marzeniem bardzo wielu osób. Wielu turystów planujących wyjazd do Tajlandii zastanawia się po jakiemu mówią w Tajlandii. Jaki jest język w Tajlandii? Jaki jest język urzędowy? Czy w Tajlandii mówią po angielsku? Sprawdźmy to!

 

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie jaki język jest językiem urzędowym w Tajlandii. Językiem urzędowym jest język tajski, który jest najpowszechniejszym spośród wszystkich języków w kraju, ale kwestia języków w Tajlandii wcale nie jest taka prosta.

 
Język tajski jest rdzenny dla centralnej Tajlandii – wokół stolicy czyli Bangkoku. W wielu innych regionach kraju używane są zupełnie inne odmiany tajskiego takie jak południowotajski, północnotajski czy tai neua lub dai dam. Większośś obywateli kraju rozumie tajski nawet jeśli nie jest ich pierwszym językiem.

 
W sumie w Tajlandii mówi się blisko 70 różnymi językami.

 
Czy w Tajlandii mówią po angielsku? W dobrych hotelach i dobrych restauracjach pracują osoby dobrze mówiące po angielsku. W biedniejszych miejscach są osoby, które rozumieją podstawy angielskiego więc jakoś da się dogadać.

 
Polecamy również: