Czy do Maroka potrzebny jest paszport czy dowód osobisty?

Wakacje w Maroku są szansą na tanie zakosztowanie afrykańskiej egzotyki. Zanim jednak rozpocznie się planowanie wyjazdu warto dowiedzieć się jakich dokumentów potrzeba do Maroka. Czy do Maroko potrzebny jest paszport? Czy do Maroka wystarczy dowód osobisty? Jakich dokumentów potrzeba? Jaka musi być ważność paszportu? Sprawdźmy to!

 
Polacy wybierający się na turystyczny wyjazd do Maroka nie muszą przechodzić żadnego skomplikowanego procesu uzyskiwania wizy o ile wyjazd ten nie trwa dłużej niż 90 dni.
 
Gdy już wiemy, że do Maroka nie potrzebna jest wiza warto zastanowić się czy do Maroko potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty?
 
Niestety do wjazdu do Maroka nie wystarczy dowód osobisty. Polacy jadący do Maroka muszą legitymować się ważnym paszportem, którego ważność musi obejmować przynajmniej długość pobytu w Maroku. Czy wystarczy paszport tymczasowy? Nie ma zakazu wjazdu do Maroka na paszporcie tymczasowym co nie znaczy oczywiście, że służby graniczne nie mają możliwości odmówić nam możliwości wjazdu.
 
Czy do Maroka potrzebny jest paszport dla dziecka? Oczywiście tak, ale nie tylko. Podróżując z nieletnim do Maroka musimy mieć odpis aktu urodzenia, a jeśli nieletni podróżuje tylko z jednym rodzicem wymagane jest posiadanie zezwolenia nieobecnego rodzica. Zezwolenie musi być potwierdzone urzędowo!
 
Podsumowanie: czy do Maroka potrzebna jest wiza? Nie. Czy do Maroka wystarczy dowód osobisty? Nie! Czy do Maroko potrzebny jest paszport? Tak! Do Maroka potrzebny jest paszport ważny przynajmniej tyle ile trwać będzie nasza podróż do kraju.

 
Polecamy również: