Czy na Jamajce można palić marihuanę? Czy są narkotyki?

Wiele osób zastanawia się czy palenie marihuany na Jamajce jest legalne. Jamajka słynie przecież z twórców muzycznych, którzy propagowali palenie marihuany. Czy więc marihuana na Jamajce jest legalna? Czy wolno palić marihuanę?

 

Wiele osób słysząc Jamajka od razu kieruje swoje myśli ku krzakom marihuany oraz widzi oczyma wyobraźni susz konopny przeznaczony do palenia. W powszechnej świadomości marihuana jest legalna na Jamajce ale nie jest to prawda. Według prawa marihuana jest nielegalna na Jamajce.

 

Prawo to nie jest jednak ściśle egzekwowane i posiadanie małych ilości trawki jest tolerowane przez policję. Mimo to, nadal jest to nielegalne i można trafić do aresztu jeśli zostanie się złapanym z dużą ilością marihuany.

 
Posiadanie niewielkiej ilości marihuany (czyli do 57 gramów) na Jamajce przestało być przestępstwem i zostało zredukowane do bycia wykroczeniem w 2015 roku. Powyżej tej wagi posiadanie może skończyć się już poważniejszymi konsekwencjami karnymi.

 
Marihuana jest tu legalna do celów religijnych dla rastafarian, a także osób, które posiadają receptę na medyczną marihuanę którą można kupić.

 

Nawet jeśli policja toleruje posiadanie trawki, nie oznacza to, że jest ona tolerowana przez wszystkich. Zdarzały się przypadki, że obcokrajowcy byli okradani lub atakowani po paleniu trawki w miejscach publicznych. Najlepiej jest zawsze palić trawkę na osobności lub z osobami, którym ufasz.

 
Po trzecie, jakość ziela na Jamajce może być bardzo różna. Jeśli zdecydujesz się na palenie, upewnij się, że kupujesz zioło z renomowanego źródła. Zdarzało się, że obcokrajowcom sprzedawano fałszywe zioło lub zioło złej jakości.

 
Podsumowanie: czy na Jamajce można palić marihuanę? Dostęp do marihuany na Jamajce jest powszechny ale wbrew temu co uważa wiele osób marihuana nie jest tu 100% legalna.

 
Polecamy również: