Alanya pogoda w lipcu. Temperatury. Czy warto jechać?

Alanya pogoda w lipcu. Temperatury. Czy warto jechać?

Alanya jest jednym z najpopularniejszych kurortów Riwiery Tureckiej często branych pod uwagę przez Polaków planujących wakacyjny wyjazd. Wiele osób zastanawia się jaka jest pogoda w lipcu w Alanyi. Czy w Alanyi w lipcu są upały? Jaka jest pogoda i średnia temperatura w lipcu w Alanya? Sprawdźmy czy warto jechać!

 
Czy warto jechać do Alanyi w lipcu? Osoby szukające ciepłego i słonecznego miejsca na wakacje będą zachwycone. Wraz z początkiem lipca średnia temperatura w Alanyi to 31 stopni Celsjusza. W kolejnych tygodniach, aż do końca lipca, średnia temperatura utrzymuje się na poziomie 32 stopni Celsjusza.
 
Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w Alanyi. Warto pamiętać, że mogą się przytrafić dni w których temperatura będzie zdecydowanie wyższa od średniej. Jadąc do Alanyi w lipcu warto mieć ze sobą kremy z filtrem i pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów.
 
W lipcu w Alanyi praktycznie nie przytrafiają się opady deszczu. Dni są gorące i słoneczne. Bardzo gorąco jest także wieczorem i w nocy.
 
Alanyia w lipcu nie jest więc dobrym miejscem dla tych, którzy źle znoszą wysokie temperatury. Jest za to idealna do kąpieli w morzu i opalania się na słynnej Plaży Kleopatry.

 
Polecamy przeczytać także nasz przewodnik po atrakcjach w Alanya.

 
Polecamy również: