Antalya pogoda w grudniu. Temperatury. Czy warto jechać?

Zastanawiacie się Państwo, jaka jest pogoda w Antalyi, w Turcji w grudniu? Nie są Państwo sami. Co roku ludzie tłumnie przybywają do tego śródziemnomorskiego miasta, przyciągnięci obietnicą słonecznego nieba i wysokich temperatur ale czy temperatury są wysokie w grudniu? Czy warto jechać do Antalya w grudniu? Jaka jest pogoda i temperatura? Sprawdźmy to!

 


Średnie temperatury w Antalya w grudniu

Jednym z powodów, dla których tak wiele osób uwielbia odwiedzać Antalię w grudniu, są łagodne temperatury. Średnia temperatura z początkiem grudnia wynosi około 18 stopni Celsjusza. W kolejnych tygodniach średnia spada do 15 stopni Celsjusza i utrzymuje się na tym poziomie do końca miesiąca. Grudzień oraz następujący po nim styczeń to dwa najchłodniejsze miesiące w Antalya.

 
Wieczorami i nocami jest już chłodno – temperatury mogą spadać nawet do 6-7 stopni Celsjusza.
 
Niestety w grudniu w Antalya można spodziewać się opadów deszczu. Warto jednak zauważyć, że są to tylko średnie; nierzadko temperatury mogą odbiegać od tych wartości.

 


Czy warto jechać do Antalya w grudniu?

W grudniu w Antalyi nie brakuje rzeczy do oglądania ale nie jest to już czas w którym można kąpać się w morzu czy leżeć na plaży. Jeżeli chcą Państwo spędzić czas na świeżym powietrzu, mogą Państwo wybrać się na zwiedzanie rzymskich ruin, które są w okolicy. Jeżeli chcą Państwo spędzić czas w spokojniejszej atmosferze, mogą Państwo wybrać się na spokojny spacer po Starym Mieście lub obejrzeć towary na jednym z wielu bazarów w mieście. W grudniu zwiedzać można też atrakcje pod dachem takie jak muzeum archeologiczne czy słynne akwarium.
 

Jak widać, pogoda w Antalyi w grudniu jest lepsza niż w Polsce ale nie jest tu gorąco i upalnie. Jeżeli szukają Państwo ucieczki od zimowych chłodów w Polsce to w grudniu lepiej wybrać się do Egiptu lub do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Grudzień w Antalya jest jednym z chłodniejszych miesięcy.

 
Polecamy przeczytać także nasz przewodnik po atrakcjach w Antalya.

 
Polecamy również: