Jarmark Bożonarodzeniowy Hamburg 2022. Daty. Kiedy jest?

Wśród popularnych jarmarków świątecznych w Niemczech Jarmark Bożonarodzeniowy w Hamburgu cieszy się każdego roku wyjątkową popularnością. Wiele osób planujących świąteczny wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Hamburga zastanawia się czy znana jest już data imprezy. Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Hamburgu 2022? Sprawdźmy to!
 

Jeśli zastanawialiście się czy w 2022 roku jarmark świąteczny w Hamburgu będzie organizowany to mamy dla Was dobre wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna impreza odbędzie się bez żadnych przeszkód. Znane są już daty Jarmarku Bożonarodzeniowego 2022 w Hamburgu. Kiedy będzie jarmark?

 
Według informacji opublikowanych przez organizatorów jarmarku tegoroczna edycja imprezy ma potrwać od 21 listopada 2022 roku i zakończyć się 23 grudnia 2022 roku. Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Hamburgu będzie więc dość krótką imprezą, która skończy się przed świętami. Mowa tu o najsłynniejszym jarmarku przy Wandsbek-Markt w centrum Hamburga.
 
Znane są już też przewidywane godziny otwarcia tegorocznego jarmarku. Kramy z pamiątkami czy gastronomią mają być otwarte codziennie w godzinach od 11:00 do 21:00, niezależnie czy to dzień powszedni czy weekend.
 
Każdego dnia o godzinie 16:00, 18:00 i 20:00 atrakcją jarmarku będzie “latanie św. Mikołaja”.

 
Oczywiście przed wyjazdem do Hamburga na Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 warto jeszcze sprawdzić oficjalną stronę organizatora imprezy by upewnić się, że godziny otwarcia oraz daty jarmarku nie uległy zmianie oraz, że impreza nie została w ostatniej chwili odwołana.
 
W Hamburgu organizowane są również inne jarmarki świąteczne. Z początkiem października wiadomo już, że jarmark Winterdeck przed gmachem opery odbędzie się w dniach od 26 października do 23 grudnia 2022 roku, jarmark Santa Pauli planowany jest od 14 listopada do 23 grudnia, jarmark przed katedrą potrwa od 4 listopada do 4 grudnia 2022, jarmark przed kościołem Apostołów planowany jest w dniach od 17 listopada do 22 grudnia 2022, a Winterzauber w Parku Siericha w dniach od 18 listopada do 30 grudnia 2022 roku.
 
W Hamburgu organizowanych jest jeszcze kilka innych jarmarków adwentowych i bożonarodzeniowych ale ich organizatorzy jeszcze nie podali planowanych dat swoich imprez.

 
Polecamy również: