Czy Kosowo to państwo? Czy Kosowo to kraj?

W chwilach w których wiele słyszy się o Kosowie wiele osób zastanawia się czy Kosowo to kraj. Czym jest Kosowo? Czy Kosowo jest państwem? Czy Kosowo to osobne niepodległe państwo? Sprawdźmy to!

 
Czy Kosowo to niepodległe państwo? Kosowo ogłosiło swoją niepodległość od Serbii w lutym 2008 roku i od tego czasu w praktyce funkcjonuje jako odrębny kraj. Warto jednak pamiętać, że terytorium Kosowa nie jest uznawane przez wszystkie kraje świata.
 
Niepodległość Republiki Kosowa uznaje poniżej 100 krajów świata (dokładnie tylko 97). Czy Polska uznaje Kosowo? Tak, Polska uznała niepodległość Kosowa jako osiemnaste państwo na świecie.
 
Niepodległości Kosowa nie uznają takie kraje jak m.in. Hiszpania, Grecja, Cypr, Rumunia, Argentyna, Brazylia, Chiny, Meksyk, Maroko, Mołdawia Gruzja czy Słowacja.
 
Swoje poparcie dla Kosowa jako republiki wycofało wiele krajów takich jak chociażby Dominikana, Togo czy Sierra Leone.
 
Podsumowanie: czy Kosowo jest osobnym państwem? Kosowo jest państwem, które nie jest uznawane przez wszystkie państwa na świecie. Tutaj znajduje się lista krajów, które nie uznają Kosowa, a tutaj lista krajów które uznają Kosowo.

 
Polecamy również: