Czy sklepy są otwarte w święta Bożego Narodzenia?

Wigilia i nadchodzące zaraz po niej święta Bożego Narodzenia są jednymi z najważniejszych dni w roku dla wszystkich Polaków. Wiele osób wyczekujących już nadejścia świąt Bożego Narodzenia zastanawia się czy w święta Bożego Narodzenia sklepy są otwarte. Co jest otwarte w święta Bożego Narodzenia? Czy w święta Bożego Narodzenia jakieś sklepy są otwarte?

Czy sklepy są otwarte w święta Bożego Narodzenia? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie ponieważ generalnie rzecz biorąc sklepy są zamknięte. Galerie handlowe, sieciowe dyskonty, super i hipermarkety – te wszystkie sklepy są zamknięte w święta Bożego Narodzenia ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – są to święta.

Nie znaczy to jednak, że wszystkie sklepy w Polsce są zamknięte w święta Bożego Narodzenia. Czego możemy się spodziewać? Co jest otwarte w Boże Narodzenie?

W święta Bożego Narodzenia otwartych sklepów warto szukać w tych miejscach w których znajdują się sklepy działające w niedziele z zakazem handlu. Oczywiście ze względu na święta sklepów otwarty jest zwykle mniej niż w niedziele z zakazem handlu ale niektóre sklepy są otwarte.

W święta otwarte są też sklepy działające na stacjach benzynowych, a także sklepy typu convenience store znajdujące się w centrach dużych turystycznych miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk.

Podsumowanie: czy w święta Bożego Narodzenia sklepy są otwarte? Nie, generalnie ze względu na to że Boże Narodzenie to święto to zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt sklepy są zamknięte. Nie znaczy to jednak, że wszystkie sklepy w Polsce są tego dnia nieczynne ęc jeśli naprawdę potrzebujemy jakiegoś sklepu to uda się jakiś znaleźć.

Polecamy również: