Ile kosztuje benzyna w Bułgarii? Bułgaria ceny na stacjach paliwa

W czasach w których ceny paliwa osiągają rekordowe poziomy na stacjach benzynowych wiele osób zastanawia się ile kosztuje benzyna w Bułgarii. Jaka jest cena benzyny w Bułgarii? Oto ceny paliwa na stacjach benzynowych w Bułgarii w 2022 roku.

 
Ceny benzyny na stacjach zmieniają się każdego dnia więc podanie dokładnej ceny na stacjach w Bułgarii jest niemożliwe bez codziennej aktualizacji. Da się jednak przedstawić proporcje cen na stacjach w Bułgarii w porównaniu do cen w Polsce.

 
W chwili publikacji tego tekstu cena benzyny na stacjach w Polsce to w granicach 8-8,20 zł za litr podstawowego paliwa 95. Ile kosztuje paliwo w Bułgarii?

 
Cena litra zwykłej benzyny 95 to 3,26 BGN. Za 100 oktanowe paliwo premium trzeba zapłacić 3,60 BGN. Cena diesla w Bułgarii to 3,33 BGN, a cena gazu LPG na stacji benzynowej to 1,58 BGN za litr.

 
Oznacza to, że benzyna w Bułgarii kosztuje w przeliczeniu na złotówki w granicach 7,65 PLN za litr. Paliwo w Bułgarii jest więc w tym samym okresie (połowa 2022 roku) tańsze niż w Polsce.
 
Oczywiście na cenę benzyny na konkretnej stacji benzynowej w Bułgarii może wpływać jej położenie, a także koncern który zarządza stacją. Przedstawione ceny to średnia.

 
Polecamy również: