Czy w Dubaju można pić wodę z kranu? Czy woda jest zdatna do picia?

Czy w Dubaju można pić wodę z kranu? Czy woda jest zdatna do picia?

W czasach w których coraz więcej osób dba o losy naszej planety popularne staje się picie wody z kranu. Wielu turystów planujących urlop w Dubaju zastanawia się czy w Dubaju można pić wodę z kranu. Czy woda z kranu w Dubaju jest zdatna do picia? Sprawdźmy to!

 

Nie trudno zgadnąć, że Dubaj nie ma zbyt wielu możliwości pozyskiwania wody pitnej bezpośrednio ze źródeł takich jak chociażby rzeki czy zalewy. Czy oznacza to, że woda w Dubaju jest zła? Według zapewnień władz – nie.
 

Woda z kranu w Dubaju pozyskiwana jest przez odsalanie wody morskiej, a następnie jej oczyszczanie. Władze chwalą się, że do czyszczenia wody pitnej nie wykorzystują fluoru.
 
Czy można pić wodę z kranu w Dubaju? Najróżniejsze źródła podają, że picie wody z kranu w Dubaju jest w pełni bezpieczne ale część turystów decyduje się jednak na picie wody mineralnej z butelki.
 
Warto pamiętać o tym, że na jakość wody wpływa też jakość instalacji znajdującej się w budynku. Jeśli wiemy na przykład, że hotel korzysta z brudnych zbiorników na wodę, a budynek wyposażony jest w stare rury lepiej zdecydować się na wodę mineralną.

 
Polecamy również: