Gdzie się odbywa koncert noworoczny w Wiedniu?

Koncert Noworoczny z Wiednia każdego roku jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie. Wiele osób zastanawia się gdzie odbywa się koncert noworoczny w Wiedniu. Gdzie jest koncert z Wiednia? Sprawdźmy to!

 
Noworoczny koncert Filharmoników Wiedeńskich to cykliczny koncert odbywający się każdego roku w Wiedniu w Nowy Rok. Pierwszy koncert zorganizowano wyjątkowo w Sylwestra już w 1939 roku z inicjatywy Josepha Goebbelsa. Przez lata impreza urosła do rangi jednego z najważniejszych wydarzeń. Gdzie odbywa się noworoczny koncert filharmoników wiedeńskich?

 
Noworoczny koncert odbywa się oczywiście w Wiedniu w Wiener Musikverein czyli sali koncertowej Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego pod adresem Musikvereinspl 1 w pierwszej dzielnicy.
 
Koncert odgrywa się w Wielkiej Sali znanej też jako Złota Sala (Goldener Saal) mającej pojemność 1744 miejsc siedzących oraz około 300 miejsc siedzących.
 
Podsumowanie: gdzie jest noworoczny koncert Filharmoników Wiedeńskich? Koncert odbywa się w Musikverein w Goldener Saal.

 
Polecamy również: