Czy na Malediwach są pająki? Czy są groźne dla turystów?

Czy na Malediwach są pająki? Czy są groźne dla turystów?

Malediwy to wakacyjny raj będący spełnieniem marzeń dla wielu osób. Malediwy różnią się klimatem od większości popularnych kurortów Chorwacji czy Bułgarii dlatego też wiele osób zastanawia się czy na Malediwach są pająki. Czy na Malediwach są groźne pająki? Czy pająki na Malediwach atakują ludzi?

 

Jeśli wybieramy się na Malediwy to trzeba mieć na uwadze to, że flora i fauna wysp różni się od tej znanej z Europy. Czy na wyspach są pająki? Oczywiście, są. Pająki występują na całym świecie więc dlaczego miałoby ich nie być na Malediwach?
 
Wśród najczęściej występujących pająków, które można spotkać na Malediwach można wymienić gatunek Heteropoda venatoria występujący pod korą drzew lub kamieniami. Gatunek ten, mimo że dość sporych rozmiarów, nie jest niebezpieczny dla człowieka.
 
Kolejnym spotykanym na Malediwach pająkiem jest dość niewielki pająk plexippus paykulli niegroźny dla człowieka oraz kolejny niegroźny dla człowieka gatunek Argiope anasuja. Na Malediwach występują też pająki z rodziny śpiesznikowatych żyjące na roślinach i nie będą ce niebezpiecznymi dla życia ludzkiego.
 
Jedynymi niebezpiecznymi pająkami są czarne wdowy pojawiające się czasem na wyspie Hulhumale oraz znajdowane na lotnisku Velana International Airport. W 2020 roku lokalne władze poinformowały o przypadkach spotykania brązowych wdów na wyspach atolu Kaafu.
 
Przypadki spotkania niebezpiecznych pająków to przypadki incydentalne. Jadąc na zwykły turystyczny wyjazd nie trzeba się obawiać ataków pająków na Malediwach.

 
Polecamy również: