Grecja pogoda w listopadzie. Czy warto jechać? Temperatury

Grecja pogoda w listopadzie. Czy warto jechać? Temperatury

Grecja kojarzy się z miejscem często wybieranym na wakacje w trakcje lata ale czy do Grecji warto jechać jesienią? Jaka jest pogoda w Grecji w listopadzie? Czy w listopadzie w Grecji jest ciepło? Jaka jest pogoda w Atenach i na greckich wyspach w listopadzie? Sprawdźmy to!

 

Jeśli szukacie bardzo ciepłego i pogodnego miejsca w którym temperatury przekraczają ponad 30 stopni Celsjusza to Grecja w listopadzie nie jest najlepszą destynacją. Jeśli szukacie kraju w którym jest ciepło, ale nie upalnie i nie przeszkadzają Wam zachmurzenia czy opady to wyjazd do Grecji w listopadzie można rozważyć.
 
W Atenach w listopadzie średnia temperatura sięga granic 20 stopni Celsjusza z początkiem miesiąca i sukcesywnie spada do około 16 stopni Celsjusza pod koniec miesiąca. Wyjeżdżając do Aten w listopadzie można jednak spodziewać się nawet gorszej pogody czyli na przykład pełnego zachmurzenia i nieco niższej temperatury.ó
 
Listopad w Atenach to również jeden z bardziej deszczowych miesięcy w roku. Średnio spada tu około 71 milimetrów deszczu, więcej pada tylko w grudniu.
 
Jaka pogoda w listopadzie na greckich wyspach? Pogoda na Krecie czy w innych miejscach nie jest zdecydowanie inna niż w samej greckiej stolicy. Na Krecie w listopadzie średnia temperatura sięga 21 stopni Celsjusza z początkiem miesiąca i spada aż do 18 stopni z końcem miesiąca. Oznacza to, że z początkiem listopada można jeszcze liczyć na dni w których temperatura przekroczy 25 stpni ale z końcem miesiąca szanse na to wyraźnie spadają.
 
Podsumowanie: czy warto jechać do Grecji w listopadzie? Jeśli szukacie miejsca w którym jest po prostu cieplej niż w Polsce to tak, ale Grecja nie nadaje się na urlop w listopadzie dla tych, którzy szukają gwarancji słonecznej pogody i wysokich temperatur.

 
Polecamy również: