Czy z Chorwacji jest kwarantanna? Ile trwa? Czerwiec 2021 i dalej

Czy z Chorwacji jest kwarantanna? Ile trwa? Czerwiec 2021 i dalej

Od momentu gdy nagle wprowadzono kolejny pomysł czyli kwarantannę dla wracających z zagranicy w internecie aż zaroiło się od informacji o kwarantannie z Chorwacji. O kwarantannie przy powrocie z Chorwacji piszą największe media ale… wprowadzają w błąd. Czy z Chorwacji jest kwarantanna w 2021 roku? Czy ją wprowadzono?

 
Aktualizacja: przepisy zdążyły już się zmienić. Aktualnych trzeba szukać na stronach ministerstw.
 
W drugiej połowie czerwca 2021 roku polskie władze po raz kolejny postanowiły wprowadzić w życie przepisy wchodzące praktycznie z dnia na dzień albo i z godziny na godzinę. Tym razem chodziło o 10 dniową kwarantannę dla wracających z krajów nie należących do Strefy Schengen oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 
Media głównego nurtu zdają się nie dostrzegać czym jest Europejski Obszar Gospodarczy. Chorwacja nie należy do Strefy Schengen ale należy do EOG.
 
Wracając z Chorwacji nie ma kwarantanny zarówno jeśli lecicie samolotem i wracacie samochodem. Nawet jeśli by była to przy podróży samochodem nikt nie byłby w stanie stwierdzić, że jedziecie do domu z Chorwacji a nie z Czech, Słowacji czy Niemiec.
 
Nowa kwarantanna dotyczy na przykład Ukrainy ale już nie Chorwacji czy Bułgarii.

 
Polecamy również: