Największe miasta w Czechach TOP 10. Co po Pradze?

Czechy nie należą do największych i najludniejszych państw Europy i świata. Wiele osób zastanawia się jakie są największe miasta w Czechach i ile osób w nich mieszka. Dzisiaj sprawdzimy jakie są największe miasta w Czechach. Oto lista. Sprawdźmy to!

 


Pardubice

Listę największych miast w Czechach otwierają Pardubice. Na warunki czeskie to 10. co do ludności miasto. W Polsce uznalibyśmy je za dość małe. W Pardubicach położonych w środkowej części kraju mieszka jest 91 755 mieszkańców.

 


Ústí nad Labem

W północno-zachodnich Czechach położone jest miasto znane jako Uście nad Łabą. To dziewiąte co do wielkości miasto w Czechach zamieszkiwane przez 91 982 osób.

 


Hradec Králové

Na kolejnej pozycji na liście największych miast w Czechach znajduje się Hradec Králové położone w północnej części u zbiegu Łaby i Orlicy. W mieście mieszka niewiele więcej osób – 92 683.

 


Czeskie Budziejowice

Rywalizacja między największymi miastami w Czechach jest niezwykle zacięta. Kolejne miasto na liście to Czeskie Budziejowice. Miasto położone w południowej części kraju w Kotlinie Czeskobudziejowickiej. W mieście mieszka 94 229 osób.

 


Ołomuniec

Kolejnym na liście największych miast w Czechach jest Ołomuniec znajdujący się na Morawach na wschodzie kraju. Kolejny raz różnica między kolejnymi pozycjami na liście jest niewielka. Ołomuniec zamieszkiwany jest przez 100 514 osób.

 


Liberec

Kolejnym czeskim miastem przekraczającym 100 tysięcy mieszkańców jest dobrze znany amatorom skoków narciarskich Liberec. Miasto położone w północnej części kraju zamieszkiwane jest przez 104 261 osób co sprawia, że jest piątym co do ludności miastem w Czechach.

 


Pilzno

Na kolejnej pozycji przed podium największych czeskich miast znajduje się Pilzno położone na zachodzie Czech. W Pilznie mieszka 175 219 osób. Nie dużo jak na warunki Europy ale sporo jak na warunki Czech.

 


Ostrawa

Trzecie co do wielkości miasto w Czechach zamieszkiwane jest przez 284 982 osoby. Mowa oczywiście o Ostrawie leżącej w północnym krańcu Bramy Morawskiej.

 


Brno

Drugim co do wielkości miastem w Czechach jest dobrze znane polskim turystom Brno. Brno położone jest w południowo-wschodniej części Czech. W Brnie mieszka 382 405 osób.

 


Praga

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że największym miastem w Czechach jest Praga. W stolicy Czech mieszkają 1 335 084 osoby.

 
Polecamy również: