Czy w niedziele kosić trawę? Czy można kosić?

Niedziela to dla niektórych wyjątkowy dzień. Od kiedy władze zakazały nam robienia zakupów w niedziele wiele osób zastanawia się czy w niedzielę można kosić trawę. Czy w niedziele wolno kosić trawę w ogródku? Czy wypada kosić trawę w niedziele? Czy koszenie trawy w niedziele to grzech? Sprawdźmy to! Czy istnieje zakaz koszenia trawy w niedziele?

 
Jeśli zastanawiacie się nad tym czy w niedziele można kosić trawę to przyjdziemy Wam z pomocą. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego czy jesteście gorliwymi i przykładnymi członkami kościoła katolickiego. Jeśli tak to odsyłamy do kalendarza świąt nakazanych i podkreślamy – w niedzielę nie można kosić trawy jeśli chcecie żyć w zgodzie z regułami religijnymi.
 
Polska nie jest krajem wyznaniowym i nie ma ogólnego obowiązku przestrzegania religijnych postanowień. Co to oznacza? Czy wolno kosić trawę w niedziele? Oczywiście, można. Jak najbardziej, jeszcze jak! W niedzielę można kosić trawę tak samo jak w każdy inny dzień – sobotę, wtorek czy piątek. Nie ma żadnego przepisu zabraniającego koszenia trawy w niedziele.
 
Oczywiście należy pamiętać, że koszenie trawy w niedziele możliwe jest według takich samych zasad jak w każdy inny dzień czyli nie można tego robić w środku nocy. Na szczęście jednak koszenie trawy w niedziele nie jest zabronione i każdy podejmuje decyzje o koszeniu trawy w zgodzie z własnym sumieniem. Oczywiście jeśli nie macie własnego domu z ogrodem i korzystacie na przykład z ogródków działkowych to w regulaminie konkretnego ROD może być punkt o tym, że kosić nie wolno. We własnym domu można sobie kosić.

 
Polecamy również: