Ile gwiazd ma flaga Stanów Zjednoczonych? Ile gwiazd na fladze?

Ile gwiazd ma flaga Stanów Zjednoczonych? Ile gwiazd na fladze?

Flaga Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej jest jedną z najbardziej charakterystycznych flag, które kojarzy prawie każdy mieszkaniec naszej planety. Amerykańska flaga składa się z czerwonych i białych pasów oraz niebieskiego pola z gwiazdkami w górnym lewym rogu flagi. Ile jest gwiazd na fladze USA? Ile gwiazdek jest na amerykańskiej fladze? Co symbolizuje flaga USA? Co oznaczają gwiazdy na fladze Stanów?

 

Patrząc na flagę USA możemy oczywiście samodzielnie policzyć ile jest na niej gwiazdek. Tylko komu by się chciało. Lepiej po prostu przeczytać tekst o tym ile jest gwiazdek na fladze USA. To ile ich jest? Co symbolizują gwiazdy na fladze USA? Co oznacza flaga USA?
 
Paski reprezentują pierwsze 13 pierwotnych kolonii, a gwiazdy oznaczają stany USA. Wszyscy którzy wiedzą ile jest stanów w USA łatwo domyślą się ile jest gwiazdek na fladze. 50 gwiazd na fladze USA symbolizuje 50 stanów w Stanach Zjednoczonych. Poniżej możecie zobaczyć jak dokładnie wygląda flaga USA.

 

 

Czy flaga USA zawsze miała 50 gwiazdek? Niee! Osoby, które pamiętają jeszcze dawne czasy z połowy ubiegłego wieku mogą pamiętać inny wygląd flagi. Istniała flaga znana jako Old Glory z 48 gwiazdkami wprowadzona w 1912 roku i używana do 1959 roku. Wcześniej istniała też 15 paskowa flaga z 15 gwiazdami i 13-gwiazdkowa flaga znana jako Betsy Ross. Co oznacza odwrócona flaga USA? Odwrócona flaga USA oznacza niebezpieczeństwo.

 
Polecamy również: