Święto Dziękczynienia – kiedy jest? Data święta w USA i w Polsce

Polacy i mieszkańcy Europy mają swoją Wigilię, a w USA i Kanadzie świętuje się jeszcze jeden niezwykły wieczór. Na pamiątkę wydarzeń z 1621 roku za Wielką Wodą obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Kiedy jest Święto Dziękczynienia? Kiedy wypada Thanksgivingday w USA, a kiedy w Kanadzie? Jakie są daty Święta Dziękczynienia?
 

Święto Dziękczynienia to jedno z najważniejszych świąt dla mieszkańców Ameryki Północnej. Uroczysta kolacja organizowana jest na pamiątkę wydarzeń w kolonii Plymouth z 1621 roku dla Amerykanów i wydarzenia z 1565 roku dla Kanadyjczyków. Na stoły trafiają specjalne dania na Święto Dziękczynienia. Kanadyjczycy i obywatele Stanów Zjednoczonych świętują w innym terminie.
 
Jaka jest data Dnia Dziękczynienia? W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej święto obchodzone jest zawsze w ostatni czwartek listopada. Każdego roku może to być więc inna data.
 
Kanadyjczycy obchodzą Dzień Dziękczynienia w innym terminie. W Kanadzie świętuje się wcześniej – już w drugi poniedziałek października. Gdzie jeszcze obchodzi się Święto Dziękczynienia? Obchodzone jest również na różnych terytoriach należących do Stanów Zjednoczonych oraz w Brazylii, Liberii, Saint Lucia i Grenadzie na Karaibach.

 
Polecamy również: