Dąbrowa Tarnowska – jaki powiat? W jakim powiecie Szczucin?

Ostatnio modne jest sprawdzanie w jakiej strefie jest powiat dąbrowski ale zanim uda się to sprawdzić w internecie to warto dowiedzieć się jakie gminy miejsko-wiejskie, jakie gminy miejskie i jakie miasta znajdują się w powiecie dąbrowskim. Jaki to powiat w Dąbrowie Tarnowskiej? Jaki w Szczucinie?

 

Powiat dąbrowski to niewielki powiat w którym z końcem 2019 roku zamieszkiwało zaledwie 59 174 ludzi. Powierzchnia powiatu jest całkiem w porównaniu do niektórych maleńkich powiatów i wynosi 530 kilometrów kwadratowych. Tablice rejestracyjne samochodów zarejestrowanych w obrębie powiatu dąbrowskiego to KDA.
 
Siedzibą władz powiatu dąbrowskiego jest Dąbrowa Tarnowska. To pierwsze z dwóch miast znajdujących się w powiecie dąbrowskim. Drugim miastem powiatu jest Szczucin. Poza tym powiat dąbrowski jest w dwóch gminach miejsko-wiejskich Dąbrowa Tarnowska oraz Szczucin, a także w gminach wiejskich Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno i Radgoszcz.
 
Jeśli więc zastanawiacie się czy Dąbrowa Tarnowska jest w powiecie tarnowskim to teraz już wiecie – nie jest, więc miasto może znajdować się w innej strefie. Ciekawostką jest to, że powiat dąbrowski graniczy tylko z jednym powiatem znajdującym się w Małopolsce czyli powiatem tarnowskim. Pozostałe to już województwo Świętokrzyskie i Podkarpackie.

 
Polecamy również: